Jak si rychle najít práci?

Najít si novou práci, která bude zcela odpovídat vašim požadavkům, může nějakou dobu trvat a můžete být překvapeni, že to nejde tak rychle, jak jste doufali. Neupřednostňujte rychlost před všemi ostatními úvahami. Věnujte nějaký čas úvahám o tom, co hledáte, a buďte realističtí se svými ambicemi. Zaměřte vysoko, ale ne mimo dosah vašich dovedností a vašeho vzdělání.

Zkoumejte společnosti a pracovní pozice ve vámi zvoleném oboru a pomocí těchto informací přizpůsobte vyhledávání.

Přemýšlejte konkrétněji o svém pracovním oboru nebo pozici

Nezapomeňte použít vaši síť přátel a rodiny. Spousta společností nabízí zaměstnancům pobídky k doporučení, takže se nemusíte stydět informovat okolí, že hledáte novou práci.

Také zvažte skupiny Facebooku ve vámi vybraném oboru. Sledujte své cílové společnosti na jejich platformách sociálních médií, protože často zveřejňují nové příležitosti.

Využijte pracovní portály na internetu, jakým je například hitprace.cz. Díky snadné registraci budete mít nabídky práce z první ruky. Neunikne vám nabídka práce Jihlava, ani žádná jiná.

Jaké máte dovednosti?

Je těžké přesně určit, jaké dovednosti máte nebo nemáte, ale při rychlém hledání zaměstnání pomáhá analyzovat, kde jsou vaše silné a slabé stránky. Každý má oblasti, které vyžadují práci.

Použijte tuto analýzu dvěma způsoby:

  • Chcete-li zjistit, kde mohou vaše dovednosti přidávat hodnotu společnostem.
  • Chcete-li zjistit jakékoli slabosti nebo mezery a řešit je pomocí online školení, dobrovolnické práce, získejte zkušenosti a vylepšete svůj životopis.

Klíčovou přípravou na pohovor je také znát vaše slabosti a jak je změnit na pozitivní.

Ujistěte se, že váš životopis je připraven z pohledu zaměstnavatele

Odpověděli jste na nabídka práce Karlovy Vary a ačkoliv víte, že se pro danou firmu skvěle hodíte, odpověď nepřichází? Špatně napsaný životopis může být tím důvodem. Psaní životopisu může být skličující úkol, ale trávení času na něm je zásadní, proto mu ho věnujte dostatek,