Jak správně vybrat stolní svítidlo

Vybavujete dětský pokoj nebo pracovnu a nevíte si rady s vhodným výběrem stolního svítidla? Stolní svítidlo musí být především praktické a více záleží na jeho funkčnosti než estetičnosti. Ovšem moderní svítidla na našem trhu plní svou funkci a současně skvěle podtrhnou interiér dětského pokoje, ložnice nebo pracovny.

Lampy na pracovní stoly

K pracovnímu stolu je ideální zvolit stolní lampu s LED svícením. Většina stolních lamp, určených na pracovní stoly, má ohybná ramena, což značně usnadňuje manipulaci s nimi. Světlo lehce namíříte na místo, kam konkrétně potřebujete, aby svítilo. Některá stolní svítidla rozprostřou světlo po celé ploše pracovního stolu. S použitím kvalitní stolní lampy šetříte svůj zrak. Namáhaný zrak při práci pod nevhodným světlem je často příčinou bolesti hlavy a únavy.

Lampy na noční stolek

Příjemné tlumené světlo v ložnici zajistí pohodovou atmosféru vhodnou ke čtení, ale také k intimním chvilkám. Moderní svítidla v ložnici plní praktickou, ale také současně dekorativní funkci. Pokud si v ložnici často čtete, vybírejte svítidlo tak, aby vám šel kužel světla nasměrovat na vaší knihu.

Náš tip: Sháníte do ložnice kromě svítidla i krásné povlečení, či třeba prostěradla? Navštivte webovou stránku www.textildodomu.cz, kde si z bohaté nabídky určitě vyberete.

Dětské lampy

Při nákupu dětských lamp myslete dopředu a nenechte se strhnout pohádkovými motivy, které děti po chvíli omrzí. Vsaďte raději na kvalitu a praktičnost dětských svítidel, které poskytnou dostatek světla při večerním čtení pohádky.