Máte problémy s akustikou v zasedací místnosti? Pak vám poradíme jejich řešení!

Zasedací místnosti jsou většinou součástí každé firmy, kde je potřeba pravidelně diskutovat a bilancovat na různými problémy v rámci obchodu. Jedná se tak rozhodně o jednu z těch místností, které jsou pro naplnění potenciálu a efektivity společnosti nejdůležitější.

Zároveň se ale mnohdy stává, že právě konferenční místnosti jejich projektanti vyřeší pouze nákupem daného nábytku a tím vše končí. Přitom kvalitní konference nebo zasedání potřebuje kvality, které jsou v první řadě založeny na srozumitelnosti a dostupnosti komentátora podle potřeb. A o to se dokáže postarat právě kvalitně provedená akustika.

Je přednášejícímu vůbec rozumět?

Můžeme se poměrně často setkat s tím, že přednášející od svých kolegů musí poslouchat negativní zpětnou vazbu ve smyslu „Mnohem lépe artikuluj!“. Jenže co když nemusí být problém se srozumitelností právě na straně přednášejícího a jeho dovedností? Právě měření srozumitelnosti často dokáže odhalit zásadní problémy v rozložení místnosti. Jak už název napovídá, tak se jedná o to, že na různých místech v místnosti dojde k přeměření srozumitelnosti běžně mluveného slova.

Kompletní akustické měření prostoru

Nejen srozumitelnost, ale také zvuky z reproduktorů a vše další co v místnosti vzniká, se může různě lámat o stěny a překážky v místnostech. Nemusí přitom být ani zdaleka celá místnost postavená špatně k tomu, abychom zaznamenali problémy s akustikou. Zcela naopak dokáže měření akustiky ukázat, že většinou jde o drobné problémy, které způsobují i poměrné drobnosti.

Jak nakládat s výsledky měření?

Na základě měření pochopitelně přichází na řadu řešení problémů. Pokud jde o rozsáhlejší problémy, tak se většinou v první řadě sahá na takové věci, jako je reorganizace nábytku nebo záchytných bodů v místnosti. Popřípadě lze změnit i pozici reproduktorů a přednášejícího. To vše jsou návrhy a realizace akustických úprav, které jsou součástí práce odborníků. Většinou jsou ale malé místnosti velice nenáročné v tom ohledu, že k jejich kompletní úpravy stačí jen několik drobností, jako může být pozice nábytku, nebo pokrytí protilehlé stěny k přednášejícímu akustickou pěnou.