Poznáme bylinu, ktorá vám pomôže so zápalom močových ciest

Infekcie močových ciest sú jedným z najbežnejších typov bakteriálnych infekcií na celom svete. Odhaduje sa, že každoročne postihne infekcia viac ako 150 miliónov ľudí.

E. coli je najbežnejším typom baktérií spôsobujúcich infekcie močových ciest, aj keď občas môžu bolestivú chorobu spôsobiť aj iné typy infekčných baktérií.

Zápal močových ciest sa môže vyvinúť u kohokoľvek, ale u žien je to 30-krát väčšia pravdepodobnosť, že se infekcia prejaví ako u mužov. Približne 40% žien sa potýka so zápalom močových ciest aspoň raz v živote. Močové cesty u žien sú náchylnejšie na infekciu.

Zápal močových ciest môže ovplyvniť akúkoľvek časť močového systému, vrátane močovej trubice, močového mechúra, močovodov a ľadvín, ale zvyčajne začína v orgánoch dolných močových ciest, močového mechúra a močovej trubice.

Príznaky zápalu močových ciest

  • pocit pálenia pri močení
  • časté a intenzívne nutkanie na močenie
  • zakalená, tmavá alebo krvavá moč
  • horúčka alebo únava
  • bolesť v panve, dolnej časti brucha alebo chrbta

Ak ste jedným z mnohých ľudí na svete, ktorí majú opakované infekcie močových ciest, možno hľadáte prírodné a alternatívne tabletky na močové cesty, ktoré môžu byť spôsob, ako sa vyhnúť antibiotikám.

Echinacea je prírodným pomocníkom proti infekciám

Echinacea sa obvykle používa pri prechladnutí, chrípke a infekciách horných ciest dýchacích a infekciách močových ciest. Používa sa tiež na liečenie odrenín a hubových infekcií. Bolo preukázané, že Echinacea v skutočnosti predchádza nachladnutiu a chrípke až o 50% a môže skrátiť dobu a frekvenciu.

Echinacea sa môže užívať perorálne na liečbu miernych infekcií alebo lokálne na koži, v ústach a vnútri slizníc pohlavného ústrojenstva a infekcii močových ciest.