Světlo v interiéru – vsaďte na denní i umělé

Asi nikdo nechce bydlet v bytě či domě, ve kterém není dostatek světla a vzduchu. V nějaké kobce, kde není světlo a možnost pořádně otevřít okno to není zrovna ideální. Všichni chceme mít v bytě či domě dostatečné množství světla, ideálně toho denního, přírodního, které k nám do interiéru prochází skrz okna nebo balkón či terasu. Ne vždycky jsou však věci tak, jak si přejeme nebo je mít chceme. Někdy musíme vzít zavděk tím, co se nám nabízí. Představovali jste si svůj byt jinak? Se spoustou oken a světla?

Interiéru se musí pomoct

Pokud nemáte v místnosti hned několik světel, pak nepohrdnete umělým osvětlením. Ostatně je přínosem také ve večerních hodinách, na podzim a v zimě, kdy se brzy stmívá a pozdě rozednívá. V interiéru by, proto takovéto osvětlení rozhodně nemělo chybět. Světlo je totiž klíčem k mnoha dalším postupům a činnostem. A je důležité také kvůli tomu, že se jinak cítíte v místnosti, kde je dostatek světla – ať už denního nebo umělého. Jak se s tím tedy popasovat? Co všechno by v interiéru mělo být? Nespoléhejte se jen na jeden zdroj světla!

Hlavní a vedlejší

Často lidé vsadí na jedno světlo. Bývá to lustr nebo jiná závěsná svítidla a většinou také můžete zvolit, zda budete svítit pouze jednou zářivkou či žárovkou nebo jich rozsvítíte plný počet. To však ke spokojenosti a celkovému osvětlení často nestačí. Interiér by měl disponovat mnohem více světly. To hlavní vyřešíte snadno, ale různé větší či menší lampy, ty už tolik neřešíte a nehrotíte. Mnohdy je to chyba, protože mít svítidla nejen u pohovky nebo křesla, ale také například u postele či psacího koutku, pokud jej máte v místnosti, je stěžejní. Ve chvíli, kdy si chcete například číst, postačí jen menší lampa u postele nebo pohovky. Interiér je díky tomu útulnější a působí příjemně.