Cesty do zahraničí v době pandemie. Co kryje cestovní pojištění, pokud jde o COVID-19?

Máte v plánu vycestovat do zahraničí a napadá vás celá řada otázek, které souvisejí s aktuálním dění okolo pandemie koronaviru? V tom případě nejste rozhodně první ani poslední. Dnešní situace je zkrátka v mnoha ohledech složitější, proto se řada lidí zajímá o to, co vlastně dokáže pokrýt jejich cestovní pojištění a co už nikoliv. Samozřejmě v souvislosti právě s onemocněním COVID-19.

Standardní krytí pokrývá i COVID-19

Jednou ze zásadních otázek, na kterou se lidé často ptají, je skutečnost, zda je potřeba se na koronavirus připojistit. Obecně platí, že u dobrého cestovního pojištění by tato potřeba nastat neměla, protože máte hrazeny veškeré léčebné výlohy, které souvisí s ošetřením, ať už onemocníte COVID-19 nebo jinou nemocí. Takové pojištění do zahraničí vám může nabídnout třeba ERGO pojišťovna. Toto pojištění vám v souvislosti s koronavirem zároveň poskytuje:

  • Pojistné plnění z léčebných výloh
  • Pojistné plnění i v oblastech, kde orgány země nedoporučují cestovat

Tyto skutečnosti jsou pochopitelně podmíněny tím, aby byly dodrženy veškeré předpoklady pro cestování do dané země. Například je nutné, abyste splnili veškerá kritéria, která je potřeba dodržovat při vstupu na dané území.

Co když se dostanete do karantény?

Určitou nepříjemností při cestách do zahraničí může být v dnešní nejisté době karanténa nebo místní opatření, která mohou být zavedena až tehdy, kdy v zahraničí už jste. Ani v takových případech však na vás pojišťovna nezapomene. Pokud tedy řešíte pojištění do zahraničí a covid 19, tak v případě ERGO pojišťovny si jej můžete bezplatně prodloužit. To znamená, že krytí, které vyplývá z cestovního pojištění, bude pro vás platit i po dobu prodlouženého pobytu.

Pokud se v zahraničí dostanete do karantény v souvislosti s koronavirem, samozřejmě to znamená vznik určitých dodatečných nákladů. Zejména pak s ohledem na opožděný návrat do České republiky, ubytování nebo stravu. Tyto náklady vám pojistka běžně nehradí. Jedná se o výjimku z pojištění, kterou je potřeba mít na paměti.