Lehká matematika kolem úroků, kdy se vám vyplatí půjčit si více a kdy naopak ne?

Úroky jsou jedinou věcí, která většině lidí při shánění půjček nahání opravdu vrásky na čele. Některé společnosti razí cestu delšího a citlivějšího splácení při vysokém celkovém úroku, zatím co jiné zase mohou cílit na rychlé splácení s minimálním úrokem. Jedná se víceméně o dva protilehlé extrémy v rámci jediné služby.

V praxi to ale znamená, že před vámi mnohdy stojí nepříjemná možnost výběru buď pohodlnější, ale méně výhodné cesty. Nebo naopak cesty ušetření dost vysoké částky za úroky, přičemž ale můžete spadnout do rizika problémů se splácením vysokých splátek. Kdy se vám to vyplatí a kdy ne?

 

Existují dokonce i bezúroční půjčky!

V některých případech můžete narazit na velice příjemnou službu v podobě bezúročných půjček. To jsou většinou půjčky online, které vám umožňují velice rychlé vyřízení půjčky a platbu automatem. Můžete je tak klidně vyřídit i ve tři hodiny ráno. Většinou je předmětem půjčka 20 000 korun v maximální hodnotě. Nevýhodou ale může být, že většinou bezúroční půjčky požadují brzké splacení kompletní částky.

Střední výše půjček s flexibilními splátkami

U střední výše půjček, která se počítá většinou ve vyšších řádech desítek tisíc, nebo naopak nižších řádech stovek tisíc, je většinou nabízena flexibilní výše splátek. To v praxi znamená jedno, máte možnost si do značné míry dokonce vybrat mezi tím, jestli chcete mít vyšší splátky a nižší celkový úrok, nebo zcela naopak za cenu úroku natáhnout splácení nízkými splátkami na delší časový úsek. Za podobných podmínek většinou může být poskytnuta půjčka 100 000 korun a podobných hodnot.

Vysoké půjčky za větší úrokové sazby

U vysokých půjček jsou úrokové sazby poměrně dost vysoké. Důvodem je hlavně fakt, že půjčka 1 milion nabízí dvě úrokové sazby. Jednou úrokovou sazbou je pochopitelně ta, která je počítána ze základní výše půjčky jako takové. Druhou je potom ale také roční zúročení, které se zde počítá v závislosti na délce splácení. Vysoké půjčky totiž umožňují ojedinělou možnost odkladu výše splátek, díky čemuž se může splácení protáhnout na delší dobu.