Proč jet na dovolenou do Chorvatska?

Jistě znáte někoho ve svém okolí, kdo byla na dovolené v Chorvatsku. Chorvatsko patří, po Slovensku, mezi nejvíce oblíbené země, když se rozhoduje, kam na dovolenou k moři. Pokud jste typ, který si užije odpočinkovou dovolenou na pláži s občasným ponořením do moře, pak pro vás může být Chorvatsko zcela ideální. Většina pláží je oblázková nebo kamenná. V mnoha oblastech můžete dokonce najít svůj vlastní kousek opuštěného pobřeží pro dokonalý odpočinek.

Ideální pro plachtění a výlety

Chorvatsko je jednou z nejlepších zemí pro dovolenou na plachtění. S více než 1 000 ostrovů a dostatečným pobřežím je ideálním místem pro dovolenou, kde můžete zastavit v mnoha přístavech a letoviscích, ochutnat místní kuchyni a navštívit památky. A samozřejmě se vykoupat v průzračném moři.

Nízké ceny

Většina lidí tvrdí, že Chorvatsko je srovnatelné s Itálií nebo Španělskem, ale o něco levnější. Celkově je levnější než jeho slavnější západoevropské protějšky. A stejně tak hezké, ne-li více.

Úžasné památky

Některé z nejznámějších chorvatských památek jsou opravdu úžasné, i když s fascinující historií této země a kombinací římské, řecké, slovanské, benátské a rakousko-uherské vlády v průběhu let je to sotva překvapivé. Od nádherného Starého Města v Dubrovníku po fantasticky zachovalý římský amfiteátr v Pule, až po římský císařský Diokleciánův palác ve Splitu nabízí pouze dovolená v Chorvatsku. Nezapomeňte, že Chorvatsko má také deset záznamů na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Přírodní krásy

Možná jste slyšeli o nádherném národním parku Plitvická jezera, který – pokud pojedete do Chorvatska – je určitě nutností navštívit. Toto skutečně kouzelné přírodní místo je směsicí vzájemně propojených jezer a vodopádů. Je to však pouze jeden z osmi národních parků v Chorvatsku (a je zde také řada přírodních parků, které jsou definovány samostatně), které jsou skvělé pro pěší turistiku, radost z flóry a fauny a nádherné krajiny.