Půjčte auto v Chorvatsku a užijte si skvělou dovolenou

Auto je rozhodně nejlepší způsob, jak prozkoumat Chorvatsko. Budete se moci kochat památkami, cestovat mimo oblíbené trasy zájezdů, vidět více věcí za kratší dobu a mít svobodu zastavit se, kdekoli a kdykoli se vám bude chtít.

Pronájem auta v Chorvatsku může být také nejekonomičtějším způsobem cestování po zemi v závislosti na ročním období, kdy se do Chorvatska vydáte, počtu lidí ve vaší skupině či rodině a na tom, jak dlouho předem si zarezervujete pronájem auta v Chorvatsku.

Obecně se nemusíte bát jezdit v Chorvatsku, protože silniční infrastruktura je zde na vysoké úrovni. Víceproudá dálnice protíná zemi z východu na západ a z jihu na sever. Souběžně se zpoplatněnou dálnicí obvykle vede síť celostátních nezpoplatněných silnic. Všechny cesty jsou asfaltové, dostatečně široké, s jasným dopravním značením. Už se nemusíte rozhodovat kam na dovolenou k moři.

Proč si půjčit auto v Chorvatsku?

Pokud se rozhodnete zůstat v jakékoli malé pobřežní vesnici, budete v Chorvatsku rozhodně potřebovat auto. Ačkoli mnoho malých vesnic má základní vybavení, jako je obchod s potravinami, bar a restaurace, budete muset zajet do nejbližšího města, pokud potřebujete bankomat, lékárnu, čerstvé maso nebo ryby nebo velký supermarket. V těchto situacích je praktické mít auto.

Pokud chcete v Chorvatsku vidět mnoho míst v krátkém čase, budete potřebovat auto. Chorvatsko je sice malá země, ale také pěkně dlouhá. Například silniční vzdálenost z Umagu na severozápadě do Dubrovníku na jihovýchodě je přes 700 km. Pokud se to rozhodnete pokrýt veřejnou dopravou, bude to trvat déle a cestování určitě nebude jednoduché a záživné. Kromě toho, pouze cestování autem vám umožní udělat tolik zastávek, kolik chcete, abyste objevili všechna ta krásná místa na cestě po Chorvatsku. Dovolená levně, ale bohatá na zážitky – to je cestování autem po Chorvatsku.

Zajištění ubytování nikdy nebylo snadnější

Ubytovanivchorvatsku.cz je web, který již 13 let zajišťuje ubytování po celém Chorvatsku pro české turisty. Snadný poptávkový formulář vyfiltruje mnoho možností v konkrétním termínu. Vy si musíte už jen zabalit.