Obytné kontejnery: populární bydlení mladých lidí

Existuje mnoho důvodů, proč se Češi rozhodnou pro nákup kontejnerových domů. Nízká cena a rychlá nekonvenční výstavba. To je motivací, která je vede k tomu, že dají přednost jednoduché a strohé architektuře kontejnerů. Zejména mladým párům se tento styl bydlení velice zamlouvá a líbí.

Odolné a flexibilní řešení pro každého

Je poměrně logické, že ne všichni budou věřit zvlněnému plechu ohledně bydlení, ale přitom je to jeden z nejlepších materiálů vůbec. Plno lidí bydlících ve Středozemí o tom ví své. Mořské vlny a poryvy větru vykazují sílu, kterou tento malý domek hravě ustojí. Při pravidelné údržbě, lakování a mazání, mohou tyto kontejnery přesáhnout i životnosti 25 let i déle. Neskutečné číslo, že?

Náš tip: Snažíte se žít ekologicky a udržitelně? Vyměňte jednorázové plenky vašeho děťátka za pleny látkové, ke kterým doplníte svrchní kalhotky s patentky a ušetříte spoustu peněz, ale i přírodu.

Trendy a levné bydlení

Někdo obytné kontejnery přezdívá startovacími domy, které jsou skvělou investicí pro mladé páry bez dětí. Není tajností, že jsou tyto kontejnery mimo jiné také velice snadné a rychlé na montáž. Otázkou pak zůstává, jak kvalitní vybavení si přejete.

Tam stoupá cena, jelikož moderní věci jsou zkrátka a jasně dražší. Nevyhnete se ani kompletním rozvodům elektřiny, vodovodní instalaci, ústřednímu topení a třeba i klimatizaci. Prim hraje úspora energií, která je tu skutečně markantní. Hledáte-li současně i bydlení, jenž je navržené tak, že šetří ekologii pomocí udržitelných zdrojů – jsou obytné kontejnery tím pravým ořechovým i pro vás.

Obytné kontejnery mohou být zateplené výkonnou polyuretanovou pěnou. Ta je zárukou stálé vnitřní teploty v interiéru. Pokud budete chtít myslet rafinovaně a ještě důmyslněji dál, možná vás napadnou také solární panely. I bydlení v „kontejneru“ se dá přizpůsobit dnešním nárokům a vyhovět i těm nejnáročnějším zákazníkům. Pro naší kompletní nabídku shlédněte také skladové kontejnery.