Boloňská omáčka patří na každý pád mezi vyhlášené italské speciality

Ještě jednu porci, prosím! Při stravování na italský způsob je jasné, že si budete chtít samozřejmě přidat, protože jediný talíř by nestačil. Země, kde se zrodila nejen pizza, ale i těstovinové dobroty snad na tisíc různých způsobů, je velkým favoritem. Kuchyně pocházející z Itálie ovládla nejenom zámořský prostor, ale dobývá i evropské destinace. Zbývá proto jediné, ochutnat Apeninský poloostrov na vlastní chuťové pohárky a je takřka vyloučeno, že byste snad byli zklamáni. Nejspíše tomu bude právě naopak!

Itálie má mnoho různých zajímavých podob

Není to jen a pouze boloňská omáčka, se kterou si ještě dnes vychutnáte řadu originálních a nevšedních chutí. Je sice pravdou, že příprava této omáčky nebo lasagní není záležitostí na pár minut, ale o to lepší bude konečný výsledek. Pozvaní hosté nebo jen členové rodinného kruhu, všichni si budou s radostí pochutnávat. Kdo by odolal takové kompozici vůní, která se bude doslova a do písmene rozplývat na jazyku? Byla by škoda neochutnat, a to i vzhledem k tomu, že jde o italskou vlajkovou loď, lasagne se bez této omáčky neobejdou – minimálně tam, kde jsou doma, tedy v krajině nazvané téměř poeticky – Emilia Romagna.

Rizoto je také dobrým tipem na sváteční hostinu, nepředstavujte si je podle jídelen základních a středních škol, dá se totiž připravit úplně jinak a minimálně o tisíc procent chutněji. Výborně se k němu hodí i bio olej, jenž je surovinou číslo jedna i pro řadu dalších specialit s trikolórou červené, bílé a zelené barvy. Nahlédněte do kuchyně, kde je radost připravovat další a další dobroty. Podívejte se na olivum.cz, kde si můžete vybírat z řady léty prověřených speciálních směsí. Extra panenský olivový olej totiž krásně voní a je ideálním spojencem pro kulinářské jedničky.