Jak správně nastavit fotopast, když má sloužit ke sledování zvěře

Fotopasti otevírají zcela nový svět fotografování a výzkumu divoké zvěře a nabízejí možnost zachytit snímky vzácných, nepolapitelných nebo prostě plachých zvířat. Etický argument je také velmi pádný, protože nepřítomnost lidského pozorovatele umožňuje zvířatům jednat naprosto přirozeně a beze strachu. Proto je důležité fotopasti správně nainstalovat.

Ujistěte, co chcete nejvíce zkoumat

Pokud máte v plánu zkoumat konkrétní určitý druh, důkladně poznejte jeho zvyky. Naučte se jeho velikost a tvar, vzorec činnosti, chování při toulání a stanoviště.

Použijte rukavice

Když si na svůj pozemek pořídíte fotopast, dodržujte u instalace pár zásadních kroků. Jedním z nich je absence lidských, i jiných, pachů na samotné fotopasti. Při celé instalaci používejte rukavice a své domací mazlíčky držte v dostatečné vzdálenosti.

Najděte správné místo

Hledejte dobře vyšlapané zvířecí stezky, trus, stopy a známky krmení. Odstraňte ze zorného pole fotopasti všechny větvičky nebo listy a nasměrujte ji na sever nebo na jih, abyste se vyhnuli přímému slunečnímu záření za svítání a soumraku.

Nastavte správnou výšku

Chcete-li zachytit konkrétní druh, prozkoumejte jeho výšku a podle toho umístěte fotopast tak, aby se bez problémů spustila pohybem zvířete. Například liška se pohybuje mezi 20 cm a 40 cm, proto nastavte past na 30 cm.

Připravte krmení pro sledovaná zvířata

Nejsnáze se „chytí“ zvířata, která používají cesty a přijímají potravu. Potravu však nabízejte pouze nepravidelně, aby se zvíře nestalo závislé na vašich pomoci.

Kde fotopasti pořídit?

Na e-shopu fotopast.eu objevíte široký sortiment fotopastí s podrobným popisem. Využijte jedinečné šance, která na e-shopu momentálně probíhá. K vybrané fotopasti můžete získat druhou zdarma.