Každá práce s sebou může přinášet i různé zaměstnanecké benefity

Pokud chodíte do práce, dostáváte za ni měsíční finanční odměnu, kterou máte stanovenou v pracovní smlouvě. Zákon stanovuje minimální počet dní placené dovolené, které vám musí zaměstnavatel umožnit po vámi odpracovaném čase. Kromě toho poskytují zaměstnavatelé různé pracovní benefity.

Jaké zaměstnanecké benefity může zaměstnavatel nabízet?

Každá práce Liberec obnáší jiné pracovní podmínky a povinnosti a podle toho bývá odměňována finančně. Minimální mzdu stanovuje stát. Další mzdu a odměny si pak stanovuje zaměstnavatel dle náročnosti a potřebných znalostí a dovedností, které konkrétní práce Plzeň vyžaduje. Každý zaměstnavatel však svým zaměstnancům může nabízet i různé benefity a výhody, které zákon neupravuje a které ani nelze nijak vymáhat. Je to pouze dobrá vůle zaměstnavatele, který si tak cení svých zaměstnanců. Spokojený zaměstnanec odvádí více kvalitní práci.

Náš tip: Pokud budete vyrábět vánoční přání, inspirujte se na www.prani-pranicka.cz, určitě si zde vyberete a získáte inspiraci.

Jaké benefity tedy zaměstnavatelé poskytují?

Velmi často se jedná o podporu stravování – závodní stravování, stravenky nebo stravenkový paušál (finance poskytované ke mzdě). Další možností je dovolená nad rámec zákonem stanovených dnů nebo Sick days. Zaměstnanci uvítají také různé sportovní karty a příspěvky na kulturu nebo dovolenou. Vítané jsou i příspěvky na dopravu, služební vozidlo, firemní mobilní telefon nebo příspěvek na penzijní spoření nebo životní pojištění. Co se financí týká, zaměstnavatelé vyplácejí, kromě standardního platu, také třináctý, případně čtrnáctý plat navíc. Jedná se o bonusy vyplácené na dovolenou nebo vánoce. Někteří zaměstnavatelé poskytují maminkám s malými dětmi firemní školku nebo prodlouženou pracovní dovolenou. Pokud to pracovní povinnosti dovolují, pak je vítaným bonusem i práce z domova.

Nejste-li ve své práci spokojeni, poohlédněte se po nové. Velké množství volných pracovních pozic nabízí pracovní portál cz.jobimi.com.