Objevte kvalitu a spolehlivost elektrických motorů a převodovek značky Bühler

Značka Bühler již dlouhodobě patří mezi ty nejkvalitnější firmy, které můžeme v rámci výroby elektromotorů a podobných součástek běžně na trhu potkat. Jedná se o výrobce s velkou tradicí a zároveň i opravdu širokou nabídkou.

V nabídce pochopitelně najdete jak kartáčové, tak i bezkartáčové elektromotory s různými vlastnostmi. Stejně tak ale potkáte od stejného výrobce i celou řadu převodovek, které ve spojení se správnými motory dokáží vytvořit opravdu dokonalý mechanismus s přesnou funkcí.

 

Kartáčové i bezkartáčové motory nejvyšší kvality

Při vyhledávání elektromotorů do svých mechanismů narazíte mimo spousty jiných dělení především na dvojici kategorií, které nejvíce rozdělují motory. Jednou kategorií jsou kartáčové a druhou bezkartáčové motory. Pro nás jako uživatele je poměrně jedno, jaké elektrické motory Bühler budete používat.

Jediný rozdíl je totiž ve vnitřním mechanismu. Zatím co jeden druh používá kartáče a pomocí nich tvoří otáčení, tak druhý je založený na bázi pevných magnetů. Obě varianty ale dokáží nabídnout velice podobné vlastnosti, které se od sebe odlišují pouze v některých specifických parametrech.

Převodové motory se širokým využitím

Bez převodovky ale musíme počítat s tím, že bude motor pracovat ve víceméně stabilních a neměnných podmínkách. Pouze ty mechanismy, kde jsou základem převodové motory Bühler, dokáží velice efektivně pracovat s měnícími se podmínkami, aniž by to s sebou neslo velkou ztrátu otáček nebo výkonu.

Převodovek, které se používají v rámci elektromotorů je celá řada, ale pouze několik je opravdu hojně využíváno, protože mají dost široké použití. Specifickými typy mohou být například planetové převodovky. Pokud bychom ale chtěli najít jednu z těch, které jsou opravdu hojně užívané, tak to budou šnekové převodovky Bühler. Šneková převodovka má poměrně dost jednoduchý mechanismus, který je bezproblémový ohledně vnitřního běhu. Nabízí sice horší přenos točivého momentu s menšími ztrátami, ale to všechno vyváží tím, že má dlouhotrvající konzistentní výkon a samotná pořizovací cena převodového motoru jako takového, je zkrátka zanedbatelná.